Podsumowanie rundy jesiennej sezon 2019/20

17 listopada, 2019

W ten weekend zakończyliśmy zmagania ligowe wszystkich naszych drużyn występujących w rozgrywkach Podokręgu Bytom i Śląskiej Lidze Wojewódzkiej. Runda jesienna sezonu 2019/20 za Nami i czas na krótkie podsumowanie. Pamiętajmy  o najważniejszym aspekcie piłki nożnej dziecięcej. Wynik boiskowej rywalizacji jest drugoplanowy.  Zarówno zwycięstwa jak i porażki to „chleb powszedni” procesu szkolenia.  Czasami wygrywamy bo przeciwnik popełniał błędy, czasami przegrywamy bo my popełniliśmy błędy. Błędy to nic innego jak obszary, które w procesie treningowym powinniśmy poprawiać i nad którymi będziemy pracować podczas treningów i okresu przygotowawczego do rundy wiosennej.

Po rundzie jesiennej szczególne gratulacje należą się Rocznikowi 2008, który zajął 3-cie miejsce w III Lidze wojewódzkiej i wywalczył awans do II Ligi wojewódzkiej, w której będzie rozgrywał mecze na wiosnę 2020.  Bardzo cieszą pierwsze boiskowe sukcesy najmłodszych. Roczniki 2011 i 2012 jesienią były liderami w swoich rozgrywkach i wierzymy, że tak będzie również na wiosnę.

Piłka nożna to dyscyplina, w której stopień trudności rośnie z wiekiem. Doświadczyli tego nasi zawodnicy w Rocznikach 2006 i 2007, którzy zmagali się z różnymi problemami od zmiany kategorii rozgrywkowej, poprzez osłabienia składu, jak i kontuzje, które dziesiątkowały drużyny. Wierzymy, że doświadczenie rundy jesiennej to próba charakteru, bez którego nic nie osiągnie się w dorosłej piłce nożnej. Słabsze okresy to również efekt dorastania, szybkiego wzrostu fizycznego, ale i wewnętrznej weryfikacji, określenia swojej drogi życiowej i podjęcia decyzji, czy chcę iść w kierunku profesjonalnej piłki nożnej po skończeniu szkoły podstawowej. Jesteśmy głęboko przekonani, że dobrze przepracowany okres przerwy w rozgrywkach, praca na obozie oraz zaangażowanie i walka na boisku spowoduje, że runda wiosenna będzie znacznie lepsza w tych kategoriach wiekowych.

Na szczególne słowa uznania za pracę i zaangażowanie należą się Rocznikowi 2006 zarówno zawodnikom jak i rodzicom. Zawodnicy tej drużyny po tej rundzie zakończyli (na razie :D) swoje występy w I Lidze Wojewódzkiej. Drużyna ta jako jedyna z trzech w województwie śląskim występowała w rozgrywkach I Ligi od samego początku tych rozgrywek (4 rundy). W poprzednim sezonie zakończyliśmy rozgrywki na 5-tym miejscu w województwie śląskim i należy ten wynik traktować w kategoriach ogromnego sukcesu. Nasza akademia prowadzi zajęcia popołudniami, nie prowadzimy szkoły sportowej, czy SMS, nie robimy naboru, selekcji, a mimo wszystko nasz poziom szkolenia pozwalał nam konkurować z największymi klubami województwa śląskiego.

W tym  miejscu chcielibyśmy również podziękować szczególnie rodzicom i opiekunom wszystkich dzieci, za poświęcony czas, za cierpliwość, logistykę, obecność na treningach i meczach. Szczególnie dziękujemy za gorący doping, taki jaki powinien być – pozytywny!!! To jest dla dziecka bardzo ważne. Nie dajmy się ponosić emocjom bo dzieci to widzą obserwują i przeżywają równie mocno jak mecze czy treningi. Dziękujemy również za wspaniałe zdjęcia, które od Was dostajemy i możemy je zamieszczać na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych. Bez Was byłoby to bardzo trudne. DZIĘKUJEMY!!!

Jest jeszcze jedna sprawa, która nas bulwersuje. Niestety do tej pory nie został rozegrany jeden mecz w roczniku 2009 z drużyną Ruchu Radzionków. Niefortunnie kolejne terminy wyznaczone na rozegranie tego meczu były przesuwane przez Podokręg Bytom i oba kluby. Na chwilę obecną, jeśli kluby wspólnie nie wyznaczą terminu meczu zostanie ogłoszony obustronny walkower  bez rozgrywania meczu. Niestety mecz nie może się odbyć mecz pomiędzy dwoma zainteresowanymi drużynami, ponieważ nasz przeciwnik drużyna Ruchu Radzionków odmawia rozegrania tego meczu i poddania się honorowo rywalizacji boiskowej, ponieważ wynosi korzyść z takiej sytuacji (utrzymanie w lidze). No cóż… pozostawimy to bez komentarza.

Dla tych, którzy kochają wyniki i statystyki podajemy, iż w tej rundzie w rozgrywkach brało udział 11 drużyn występujących w kategoriach od U14 (Rocznik 2006) do U7 (Rocznik 2012). Rozegraliśmy łącznie 129 meczy (64 zwycięstwa, 11 remisów i 54 porażki; bilans bramek 508-412).

Teraz czeka nas okres sparingów, turniejów, a zimą zapraszamy na zimowy obóz przygotowawczy do nowej wiosennej rundy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalendarz Aktualności

Listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Komentarze Aktualności

    Juventus Academy Piekary Śląskie 2019