Podsumowanie sezonu 2018/19

19 czerwca, 2019

Szanowni Rodzice, Zawodnicy, Przyjaciele Akademii

Nie za bardzo wiadomo kiedy i jak, ale kolejny sezon piłkarski, już 6-ty pełny, mamy za sobą. Dobrnęliśmy do kolejnych wakacji, ale dzisiaj jakoś tak inaczej. Po raz pierwszy opuszczą szeregi Naszej Akademii pierwsi absolwenci – roczniki 2003 i 2004/5.

Łza wzruszenia i pewna nostalgia się pojawia, że jeszcze chwilę temu byli na początku drogi, a dzisiaj opuszczają progi swojej JUVENTUS ACADEMY i idą w świat. Część z nich w świat piłkarski, część z nich wybrała swoje inne kierunki. My jesteśmy jednego pewni, że za nikogo z nich w życiu dorosłym nie będziemy się wstydzić. Zgodnie z zasadą, że my zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy z naszych wychowanków będzie profesjonalnym piłkarzem, ale chcemy aby każdy z Naszych absolwentów był dobrym człowiekiem. Tego jesteśmy pewni, że tacy właśnie są. Reprezentują te cechy, które JUVENTUS uważa za najważniejsze: dobrze wykształceni, dumni, odważni, mający świadomość swojej wartości, posiadający tzw „klasę” i honor. Wiedzą jak się zachować i pomagać słabszym, oraz jak kierować się w życiu zasadami fair-play.  Chcielibyśmy, abyście w swoim dalszym życiu piłkarskim i nie tylko, kierowali  się tymi właśnie zasadami, które Wam próbowali „wypalić” Nasi trenerzy, w Waszym DNA. Bądźcie „BIANCONERI”.

Dziękujemy tą drogą również rodzicom za poświęcony czas i logistykę, nauczycielom Gimnazjum Nr 1 za cierpliwość i wiarę w Nas, oraz władzom Miasta z Panią Prezydent Sławą Umińską-Duraj na czele za to, że przez ostatnie 3 lata istniała nasza klasa piłkarska w ramach MG1  w Piekarach Śląskich.

Dziś w skutek reformy edukacji projekt klasy sportowej wygasł i w obecnych warunkach formuła organizacyjna Naszej Akademii zakłada obecnie szkolenie do 15-go roku życia czyli do końca 8-mej klasy Szkoły Podstawowej. Naszym absolwentom będziemy szukać najlepszych klubów czy akademii sportowych, aby mogli rozwijać swoje umiejętności na maksymalnym możliwym poziomie. Już w tym roku wiemy, że kilku naszych absolwentów, trafi do czołowych klubów na Śląsku, aby kontynuować swoją karierę piłkarską. O ich postępach i sukcesach będziemy wszystkich na bieżąco informować.

JUVENTUS ACADEMY w Piekarach Śląskich to organizacja, która w chwili obecnej liczy prawie 200 zawodników, a najmłodsi to rocznik 2013. Ponad 60% zawodników to mieszkańcy regionu województwa śląskiego, miast ościennych. To dowód na to, że jakość szkolenia na najwyższym poziomie w piłce nożnej jest możliwa do zorganizowania przez podmiot, który nie posiada kilkunastu tytułów mistrza Polski, czy 100 letniej historii. Bo to nie historia szkoli. Tylko ludzie, wykształceni, zaangażowani tu i teraz. Ich profesjonalizm i pasja, skupienie na maksymalizacji rozwoju młodego piłkarza, wsparcie jednego z największych klubów na świecie jakim jest JUVENTUS FC, oraz infrastruktura jaką posiada Miasto Piekary Śląskie, to czynniki składające się na wyniki jakie osiągamy.

Ten międzynarodowy projekt, największy na świecie, to ogromna szansa na transfer wiedzy jak w profesjonalny sposób organizować szkolenie najmłodszych w piłce nożnej. Wymiana doświadczeń pomiędzy 60 akademiami z ponad 30 krajów z wszystkich kontynentów pozwala Nam uważać, że jesteśmy w elicie akademii piłkarskich mogących czerpać z najlepszych dostępnych rozwiązań szkoleniowych i organizacyjnych w procesie edukacji piłkarskiej dzieci i młodzieży. To również bardzo ważny aspekt promocyjny dla Miasta Piekary Śląskie, gdzie ulokowana jest najdłużej działająca w Polsce Akademia JUVENTUS FC.

Nasze drużynowe zwycięstwa w rozgrywkach ligowych z największymi klubami są dowodem na słuszny kierunek jaki obraliśmy. Wynik sportowy jest efektem szkolenia, a nie jego celem. To ciężka praca na treningach, daje owoce w postaci wygranych w poszczególnych meczach czy ligach. Nasz cel to wykształcenie zawodnika w sposób taki, aby był w przyszłości maksymalnie skoncentrowany na pracy piłkarza i na celach jaki profesjonalny świat piłkarski stawia takim osobom.

W przyszłym sezonie najważniejszym punktem będzie sprostanie wymogom i uzyskanie certyfikatu złotej gwiazdki PZPN. To będzie potwierdzenie, że jesteśmy w stanie być na poziomie najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Kolejnym punktem będzie otwarcie kilku placówek JUVENTUS ACADEMY KIDS gdzie zapewnimy szkolenie wg naszych standardów zawodnikom w wieku od 5-9 lat a najlepszych zaprosimy do JUVENTUS ACADEMY.

Na koniec życzymy Wam wszystkim na te wakacje 2019 świetnego odpoczynku, zabawy oraz regeneracji sił, aby być gotowym na nowy nadchodzący szybko sezon piłkarski 2019/20. Do zobaczenia po wakacjach piłkarskich (UWAGA – są krótsze niż szkolne) 😊

FORZA JUVE!!!

Zarząd Klubu

JUVENTUS ACADEMY Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalendarz Aktualności

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Komentarze Aktualności

    Juventus Academy Piekary Śląskie 2019